Prof. Dr. Orhan Özcan

Bölüm :
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Biyografi

Ardahan doğumlu olan Dr. Orhan ÖZCAN orta öğretimini Kars Lisesi’nde bitirdikten sonra, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde lisans eğitimini ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kliniği’nde Uzmanlık eğitimini tamamladı.

Bursa Asker Hastanesi’nde Tabip Binbaşı olarak görev yapmasının devamında, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı’nda Başasistan, Doçent Doktor ve Profesör Doktor olarak çalışmaya devam etti.

1999-2005 yılları arasında U.Ü.Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı. Prof. Dr. Orhan ÖZCAN; aynı üniversitede Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, Üniversite Senato Üyeliği, Atatürk Hidroterapi ve Rehabilitasyon Merkezi Başhekimliği, Atatürk İlkeleri ve Devrim Tarihi Araştırma Merkezi Müdürlüğü ve Rektör Yardımcılığı gibi görevlerde de bulundu.

Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği Kurucu Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeliği, “International Spinal Cord Society” Üyeliği, Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimler Derneği Üyeliği, Bursa Tabip Odası Başkanlığı diğer mesleki etkinlikleri arasındadır.

Dil Derneği Üyeliği de bulunan Dr. Orhan ÖZCAN’ın yabancı dili İngilizce olup, Uluslararası ve Ulusal  hakemli  dergilerde  araştırma  makaleleri,  uzmanlık  alanında  yayınlanmış  6 kitabı, 2 monografı bulunmaktadır.

Prof. Dr. Orhan Özcan “European Board of Physical and Rehabilitation Medicine” sertifikası sahibidir.