Uzm. Dr. Metin Yurdakoş

Bölüm :
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Biyografi

Ankara Gülhane Askeri Tıp Fakültesi mezuniyeti sonrası Tabip Teğmen olarak Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde hekimlik mesleğine başlamıştır.

Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ihtisasını tamamlamıştır.

Edirne 4.P.Tüm. Komutanlığı Sağlık Şube Müdürlüğü görevini yürütürken farklı şartlarda görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri personeline ergonomi konusunda seminerler vermiştir.

Dr. Metin Yurdakoş Uzmanlık sonrası Bursa’da bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri Fizik Tedavi, Rehabilitasyon ve Hidroklimatoloji Merkezi’ne atanmış burada Klinik Şefliği   görevini 1999’a kadar sürdürmüştür.

Bu görevi esnasında Türk Silahlı Kuvvetleri adına Almanya, Hollanda, Avusturya, Macaristan ve Kanada’da Fizik Tedavi Rehabilitasyon, Kaplıca ve Sağlıklı Yaşam Merkezleri ile ilgili araştırmalar yapmıştır.

Tatvan Askeri Hastanesi Başhekimliği görevinde bulunan Dr. Metin Yurdakoş kendi isteği ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nden Albay rütbesiyle emekli olup Bursa’ya yerleşmiştir.

Bursa Valiliği ve Bursa Büyükşehir Belediye başkanlığının kaplıca ve sağlık turizmini geliştirme amaçlı yurt dışı tetkik gezilerinde yer alarak bilgi ve tecrübeleri ile katkı sunmuştur.

Dr. Yurdakoş ilgi alanı olan; rehabilitasyon, sağlıklı halin devamı ve yaşam kalitesini yükseltme konularındaki çalışmalarını hayata geçirmek amacıyla, 1994’te kurduğu ROMMER Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, hizmet çeşitliliğini artırarak 2006 yılından itibaren ROMMER INTERNATIONAL markası ile uluslararası düzeyde  hizmet vermeye devam etmektedir.

Yurdakoş’un mesleği ile ilgili 5 adet uluslar arası ve birçok yurt içi yayınları mevcuttur.

BUSAT (Bursa Sağlık Turizmi Derneği) Başkanlığı nı ve BTSO (Bursa Ticaret ve Sanayi Odası) Sağlık Komitesi Başkanlığı’nı yürütmektedir.