Uzm. Dr. Metin Yurdakoş

Bölüm :
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Biyografi

Yüksek öğrenimini Ankara Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’nden tamamlayarak Tabip Teğmen olarak mezun olup Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine katılan Dr. Metin Yurdakoş,

Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ihtisasını tamamladı.

Edirne 4.P.Tüm. Komutanlığı Sağlık ve Veteriner Şube Müdürlüğü görevini yürütürken farklı şartlarda görev yapan T.S.K personeline ergonomi konusunda seminerler verdi.

1991 yılında Bursa Askeri Hastanesi’ne atanan Dr. Metin Yurdakoş ( Türk Silahlı Kuvvetleri Fizik Tedavi, Rehabilitasyon ve Hidroklimatoloji Merkezi’nde) Klinik Şefi  ve Baş Tabip yardımcılığı görevini 1999’a kadar sürdürdü.

Bu görevi esnasında T.S.K adına Almanya, Hollanda, Avusturya ve Kanada’da Fizik Tedavi Rehabilitasyon, Kaplıca ve Sağlıklı Yaşam Merkezleri ile ilgili araştırmalar yapmıştır.

Tatvan Askeri Hastanesi Başhekimliği görevinde bulunan Dr. Metin Yurdakoş kendi isteği ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli olup Bursa’ya yerleşmiştir.

1994’te Çekirge’de kurduğu ROMMER’i (Romatizmal Hastalıklar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi) halen işletmektedir.

Dr. Metin Yurdakoş’un mesleği ile ilgili 5 adet uluslar arası ve birçok yurt içi yayınları mevcuttur.