Uzm. Dr. Erdoğan Gül

Bölüm :
İç Hastalıkları

Biyografi

İç Hastalıları Uzmanı Dr. Erdoğan Gül 1959 yılında Horasan’da doğdu. 1975 yılında Erzurum Lisesi’ni okul birinciliği ile bitirerek, 1977 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde başlamış olduğu tıp tahsilini, 1983 yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’nden mezun olarak bitirip, Tabip Teğmen rütbesi ile ordu saflarına katıldı. Kıta hizmetinde, Personel Okul Komutanlığı 30 yataklı iaşeli revir baştabipliği ve sağlık şube müdürlüğü görevlerini müteakiben Hava Lisans Okulu Komutanlığı’nda İngilizce dil kursunu tamamladı. 1988-1992 yıllarında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi iç Hastalıkları Bilim dalında uzmanlık eğitimini tamamlayan Dr. Erdoğan Gül, şark hizmetini de 1992-1996 yıllarında Diyarbakır Asker Hastanesi İç Hastalıkları klinik şefi olarak tamamladı.

   1995 yılında Üniversiteler Arası Yüksek Kurulu Doçentlik İngilizcesi sınavından başarı ile geçti. 1996-20024 yıllarında Bursa Asker Hastanesi’nde İç Hastalıkları klinik şefliği ve baştabip yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2004 yılında TSK’dan kendi isteği ile Tbp. Kd. Albay rütbesindeyken emekli oldu. Tıpta uzmanlığı ile ilgili olarak; diyabet, hipertansiyon, obezite ve kronik böbrek yetmezliği olgularının yönetimi ile ilgilenmektedir.

    Bursa’daki özel hastaneler ve diyaliz merkezlerinde İç Hastalıkları ve Hemodiyaliz sorumlu uzmanlığı görevlerinde bulundu. Evli ve iki çocuk sahibi olan Dr. Erdoğan GÜL iyi derecede İngilizce bilmekte olup, 2023 yılında Rommer International Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi’nde çalışmalarına devam etmektedir.