Medikal Cilt Bakımı

cilt hem iç organları dış etkenlerden korur hem de görüntüsü ile insanların gözlerine hitap eder. Yaşın ilerlemeye başlaması ile cilt yıpranmaya ve kırışmaya başlayabilir.. Dış etkenlere karşı bariyer görevi üstlenen cilde ancak uygun ürünler ve doğru tedaviler uygulandığında sağlıklı ve güzel bir görünüm kazanır. Her kişinin farklı cilt tipleri, farklı yaşları ve farklı cilt sorunları vardır.Cilt bakımında bu farklı durumlar için cilt bakım ürünleri ve cihazları ile cildin ihtiyaçlarına göre kişiye özel bakımlar sunulmalıdır.Cilt bakımı cilt analizi yapılıp belirlenecek tedavi yolları ve kişiye uygun ürünlerle yapılmalıdır.Medikal cilt bakımının amacı gözeneklerin temizlenmesi, cilde oksijen sağlanması, parlaklık, canlılık ve tazelik verilmesi, lenf drenajı ile toksinlerin atılmasıdır.

Cilt bakım uygulama çeşitleri:

Standart cilt bakım proğramları

Rejenerasyona ihtiyacı olan ciltler için özel bakım programları

Problemli ciltler için bakım seansları

Leke tedavileri

Anti-Aging bakımlar

lifting bakımları

Cryo Lipoliz (soğuk lipoliz)

Cryo lipoliz  kontrollü soğutma sistemi ile yağları giderme tedavilerinde kullanılan bir teknolojidir. Vücutta istenmeyen yağ birikimi olan bölgelerdeki yağları, belirli dereceye kadar, etraftaki diğer dokulara zarar vermeden soğutarak , zarlarını eritip vücudun tarafından emilerek lenf yolları ile vücuttanatılmasını sağlayan bir yöntemdir…. . Tek seans yapılan uygulamada acı ve ağrı da hissedilmez.

CRYO LİPOLİZ’İN UYGULAMA ALANLARI

Karın, karın yan yağları.  Kalça.Bacak.Basen.Bel.Kol.Diz üstü ve diz iç kısmı gibi bölglere uygulanabilir…

LENF DRENAJ

Lenf drenaj cihazı ile gerçekleştirilen yöntem, ayak parmak uçlarından başlayarak bel bölgesine ve kollara kadar uygulanan yoğun bir masaj

tekniğine dayalıdır. Bu masaj sayesinde lenf dolaşımı hızlanmaktadır.

Lenf sisteminin en önemli özelliği vücuttaki ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamaktadır. Lenf direnaj diğer adı ile Pressoterapi ile bölgesel incelme programı yapılmaktadır.Haftada 2 olmak üzere 12 seans uygulanmalıdır.

Lenf Drenaj cihazı hangi şartlarda kullanılabilir?

-Gevşemiş kas ve vücut sarkıklarının giderilmesinde.

-Doğumdan sonra oluşan varis, ödem (su toplanması) ve sarkıklıklarda.

-Kilo probleminde.

-Selülit probleminde.

-Lenf akımının düzenlenmesinde kullanılabilir

ELEKTROTERAPİ (pasif jimlastik )

Elektroterapi bölgesel zayıflamayı, sarkık ve güçsüz kasların toparlanmasını, cilt ve cilt altı dolaşımını arttırarak cildin kalitesinin artmasını, uygulanan bölgenin sıkılaşmasını sağlar. Elektroterapi uygulamaları ile yağ yakımı hızlanır, kilo verme kolaylaşır. Vücudunuzda yağ dokusunun biriktiği yerlere, pasif jimnastik yaptırarak incelmesini sağlayan bir yöntemdir. Haftada 2 olmak üzere

12 seans uygulanmalıdır.

G5 MASAJI

G5 masajı titreşimli  aletle yapılır. Hızlı titreşimle ve iterek yağ yakılmasını sağlar.Masaj tüm vücuda uygulanabiliyor ancak özellikle kalça, üst bacak, kol ve popo bölgelerinde, selülitle mücadele amaçlı daha etkili olarak kullanılabiliyor..G5’in temel görevleri kan dolaşımına yardımcı olmak, metabolizmanın çalışmasını hızlandırmak ve kas gerginliğini azaltmaktır. bölgesel incelme programına dahil edilen G5 masajı haftada 2 ortalama 10-12 seans uygulanır…

KALICI MAKYAJ

Kalıcı makyaj, gerekli durumlarda özellikle kaş, göz ve dudak bölgesinde, epidermal mikropigmentasyon yöntemiyle, bitkisel kaynaklı organik boyaların estetik bir biçimde yerleştirilmesi işlemidir.

Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanır?

• Her zaman bakımlı olmayı sevenler

• Makyaj yapmakla zaman kaybetmek istemeyenler

• Havuzda, denizde, saunada terleyince makyajının akıp sürekli makyaj temizlemek zorunda kalmak istemeyenler

• Kaşlarında şekil bozukluğu olanlar

• Kirpikleri seyrek ya da belirgin olmayan kişilerde; çeşitli nedenlerle  kirpikleri dökülen kişilerde

• Dudak sınırları belli olmayanlar, daha

Kirpik Lifting

Kirpik lifting, kirpiklerin belirli bir süre içinde kalıcı olarak kıvrık kalmasını sağlayan  işlemdir.Kirpik Lifting Kendi doğal kirpiklerinizi kıvırarak daha uzun, daha dolgun hale gelmesini sağlamak ve canlı bakışlar elde etmeniz için yapılan bir işlemdir.

Bu işlemde herhangi kimyasal bir madde kullanılmamaktadır. Böylece göze veya kirpiğe herhangi bir zararı olmaz. 5 adımdan oluşan bir prosedürdür. pigment, keratin ve vitamin takviyeleriyle yapılan kirpik gerdirme işlemidir.2- 3 ay aralıklarla tekrar edilebilir. İşlem sonrası 24 saat su değdirilmemelidir.

İpek kirpik

İpek kirpik uygulaması; gerçek kirpiklerin uzunluğunu ve kalınlığını arttıraran bir yöntemdir. İpekten hazırlanmış olan bu takma ipek kirpikler, üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere tek tek özel yapıştırıcı ile yapıştırılır.Az sayıda kirpiği olanlar ,rimel kullanmak  istemeyenler için ideal bir uygulamadır .işlem ortalama 1- 1,5 saat sürer 2 ay kadar kullanım kolaylığı sağlar .3 haftada 1 rötuş uygulandığında  bu süre uzatılabilir..

Kullanıma ara vermek istediğinizde kirpiklerinizin zarar görmemesi için özel çözücü losyon ile sonlandırılmalıdır .